Szkolenie z obsługi defibrylatora

W najbliższym czasie, dzięki głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Tarnowskie Góry, w wybranych dzielnicach miasta pojawią się defibrylatory AED, dlatego zapraszamy mieszkańców na bezpłatny instruktaż z ich obsługi.

Spotkania z Harcerzami Hufca Ziemi Tarnogórskiej prowadzącymi szkolenia odbędą się o godzinie 17.00 w dzielnicach w dniach:

7 grudnia: Stare Tarnowice, Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Janasa 11, w jadalni szkoły (parter, obok sekretariatu)
  • 11 grudnia: Strzybnica, Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Armii Krajowej 1,
  • 12 grudnia: Lasowice, Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Leśna 23,
  • 14 grudnia: Pniowiec, Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Jagodowa 72,
  • 18 grudnia: Osada Jana, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Zaciszna 17,
  • 19 grudnia: Repty Śląskie, Świetlica TCK, ul. Witosa 61.

Pamiętajmy! Szybka reakcja ratuje życie! W przypadku nagłego zatrzymania krążenia każda sekunda ma znaczenie. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili obsługiwać defibrylator AED.
Im szybciej zostanie podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa przy jego użyciu, tym większe

są szanse na przeżycie ratowanego oraz zmniejszanie ryzyka powikłań po nagłym zatrzymaniu krążenia.