Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole:

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie to 126 600,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia między innymi zajęć z techniki, biologii, fizyki, robotyki, zajęć technicznych, dziennikarskich oraz na zakup sprzętu audio-video.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości:

https://www.youtube.com/watch?v=bY7JTuDc6D0

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/laboratoria/

——————————————————————————————————

1.Pierwsze płaskie 🌲🌲🌲powstały na zajęciach #LaboratoriaPrzyszłości#długopisy3D. Pierwszaki próbowały stworzyć trzy trójkąty, a następnie je połączyć, tworząc choinkę. Na kolejnych zajęciach powstaną ozdoby choinkowe.

Uczniowie zachwyceni. 🌲🌲🌲

2.Uczestnicy kółka plastycznego wykonali bałwanki na nartach. Po zrobieniu czapeczek z włoczki, bałwanka z rolki papieru doklejali narty z patyczków klejem na gorąco.