Czas spokojnego powrotu do naszej szkoły :)

DRODZY UCZNIOWIE !

Za nami bardzo trudny czas. Cieszymy się, że po kilku miesiącach znowu się spotkamy.  Na korytarze i do klas  powrócą wreszcie, i starsi uczniowie. Nasze szkolne życie będzie przebiegało normalnie. Pojawia się wiele różnych emocji.
Wiemy, że odczuwacie też  niepokój, zadajecie sobie pytanie  – jak to będzie ?
Dlatego zapowiadamy
”CZAS SPOKOJNEGO POWROTU”-  reintegracji i wzmacniania wzajemnych relacji.
Będzie to czas bez sprawdzianów, kartkówek , bez sprawdzania zeszytów, notatek prowadzonych w trakcie nauki zdalnej.
Najbliższy tydzień  poświęcimy na rozmowy, zajęcia na świeżym powietrzu, działania w grupach, może realizację Waszych  pomysłów na wspólne lekcje, które trudno było przeprowadzić zdalnie, a teraz urozmaicą szkolne dni. Weźmiecie też udział w ciekawych warsztatach. Zadbamy, abyście spokojnie wrócili do szkolnego rytmu.
Do końca roku szkolnego w  miłej atmosferze będziemy utrwalać, powtarzać, uzupełniać wiedzę,  aby stwarzać Wam powody do dumy i uzyskiwania informacji o postępach.
Będziecie mieli  możliwość poprawiania ocen końcowych według zasad ustalonych z nauczycielami.

CZEKAMY NA WAS !

Projekt „Jeżech stond” w SP8 :)

Uczniowie klas starszych naszej szkoły, za sprawą absolwentki SP8 i uczennicy II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, będą mieli okazję wziąć udział w projekcie społecznym dotyczącym Śląska – „JEŻECH STOND” 🙂

Tarnowskie Góry kuszą turystów. Obiekty UNESCO i długa lista atrakcji -  Wiadomości

Informacja o projekcie:

Jeżech stond – uczniowie „Stasia” przygotowują reportaż! 🎬🎥📽
Nie brakuje im chęci i kreatywności. Swoje pomysły i lokalne przywiązanie przekuwają na gotowe projekty. Odczarowują stereotyp kopalnianego regionu. W prowadzonej działalności są skuteczniejsi od niejednej inicjatywy. O kim mowa? O śląskich artystach pokazujących, że lokalny sentyment może być powodem do dumy. Uczniowie tarnogórskiego „Stasia” – II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach realizują właśnie projekt „Jeżech stond”. W reportażu, który ma pokazać, że odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością, wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga.

Wielu kreatorów kultury postanawia się spełniać w miejscowych projektach. Do jednego z nich należy inicjatywa uczniów tarnogórskiego „Staszica” – „Jeżech stond”. Projekt, przy współpracy z artystami, chce pokazać, że owa odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością! W reportażu, zaproszeni przez licealistów goście opowiedzą o ludziach, kulturze i samym Śląsku. Wśród nich znajdują się osoby powiązane z naszym miastem. W filmie wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga.

Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi chcą pokazać, że region, z którego się wywodzimy znacząco wpływa na to kim jesteśmy i co tworzymy! Akcentują to również miejsca wybrane do nagrań. Wśród lokalizacji znajdziemy II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, Slow Kreatywną Kofeinę, Galerię Inny Śląsk oraz wiele innych znanych i lubianych przez Ślązaków miejsc.

https://tarnowskiegory.pl/2021/05/jezech-stond-uczniowie-stasia-przygotowuja-reportaz/

Komunikat MEiN

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach.

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki. 

Aktualności, strona 1 - Szkoła Podstawowa w Ulanicy

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

  • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole (przesłano mail do Rodziców przez e-dziennik).

Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.

  • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
  • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie zgłoszone do publikacji w Dzienniku Ustaw). 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach

Uwaga! Kurs Uważni Rodzice. Moje dziecko online

Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w kursie Uważni Rodzice. Moje dziecko online. Udział w kursie to możliwość zdobycia wiedzy na temat tego, w jaki sposób dzieci korzystają z internetu i jak możemy je w tej przygodzie wspierać.

Udział w kursie jest bezpłatny!

Kurs skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-11 lat, zainteresowanych pracą nad sobą i rodzicielstwem.

Szczegóły:

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Ulubiony bohater lektury szkolnej”

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nikt chyba tak trafnie nie określił przygody z książką, jak zrobił to Monteskiusz: „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”.

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach serdecznie zaprasza uczniów z klas IV-VII do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej lekturą szkolną. Bohater może być postacią realną, fikcyjną lub historyczną. Termin przesyłania prac: do 5 maja 2021r.

1.ORGANIZATOR KONKURSU:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach

mgr Marta Til – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 8

2.CELE KONKURSU:

– propagowanie czytelnictwa,

– rozwijanie zainteresowania literaturą,

– rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej,

– promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym.

3.UCZESTNICY KONKURSU :

– uczniowie klas IV-VII

4.WARUNKI UCZESTNICTWA:

– Konkurs polega na wykonaniu ilustracji przedstawiającej bohatera/bohaterów dowolnej lektury szkolnej

– Praca może być wykonana dowolną techniką.

– Praca musi być wykonana indywidualnie i samodzielnie.

– Zdjęcie pracy proszę przesłać na adres e-mail: magdalena.til@sp8tg.pl lub malgorzata.kosmala@sp8tg.pl

– Zdjęcie pracy należy przesłać do 5 maja 2021r.

W wiadomości proszę podać:

  • imię i nazwisko ucznia, klasę
  • imię i nazwisko autora oraz tytuł książki, która była inspiracją do stworzenia pracy

– Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizatora.

5. KRYTERIA OCENY:

Jury, oceniając pracę weźmie pod uwagę :

– estetykę wykonania pracy,

– samodzielność pomysłu i wykonania,

– zgodność z tematem,

– oryginalność pracy.

6. ZASADY NAGRADZANIA:

ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja.

– laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone najpóźniej podczas zakończenia roku szkolnego.

Komunikat MEiN

Obostrzenia

W naszym województwie nauczanie zdalne zostało przedłużone.

Dotychczasowe obostrzenia obowiązują bez zmian w województwach, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Te województwa to:
➡️ śląskie
➡️ dolnośląskie
➡️ wielkopolskie
➡️ łódzkie
➡️ opolskie

więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-26-kwietnia-lagodzimy-obostrzenia-w-11-wojewodztwach-otwarte-salony-fryzjerskie-i-czesciowy-powrot-dzieci-do-szkol

Sukcesy sportowe Szymona :)

Szymon jest uczniem klasy 6b naszej szkoły – jego pasją jest pływanie i właśnie w tej dyscyplinie sportowej odnosi olbrzymie sukcesy.

Otóż w kwietniu 2021 r. Szymon został powołany do Kadry Wojewódzkiej Młodzika Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.  Dodatkowo Szymon w ostatnim czasie poza licznymi medalami zdobywanymi podczas zawodów – Mitingach, brał udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które są jednymi z najważniejszych w roku, patrząc przez pryzmat Polskiego Związku Pływackiego i na których zdobył, aż 3 medale w 4 startach. – 200 metrów klasykiem?? – złoty ?? medal – 100 metrów klasykiem?? – srebrny ?? medal, – 200 metrów grzbietem – debiut i od razu brązowy ?? medal, – 200 stylem zmiennym – 4 miejsce.

Dodatkowo Szymek w sztafecie 50 metrów stylem zmiennym wraz z drużyną wywalczył brązowy ?? medal.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!