Kampania pod nazwą Zachowaj Trzeźwy Umysł

Nasza  szkoła przystąpiła do Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020. Ze względu na wyjątkową sytuację, działania podejmowane w ramach kampanii przesuną się w czasie lub nieco zmienią formę realizacji. Tegorocznym  działaniom towarzyszy hasło:

DORASTAMY ASERTYWNIE !

Dzięki nim realizowane są cele profilaktyczne, takie jak:

1.Samopoznanie i samoakceptacja, czyli budowanie adekwatnego obrazu „Ja”. Umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń.

2. Zwiększanie samoświadomości uczniów na temat zmian, jakie w nich zachodzą w związku z kryzysem rozwojowym, wzmacnianie umiejętności emocjonalno-społecznych uczniów, w tym przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych

3.Nabywanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i ujawniania swoich myśli/przekonań/uczuć w relacjach z innymi ludźmi.

4.Wsparcie rodziców w zakresie umiejętności wychowawczych.

W RAMACH KAMPANII UCZNIOWIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W NASTĘPUJĄCYCH KONKURSACH:

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „WEHIKUŁ CZASU” – Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującą dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

KONKURS „SPORT TO ZDROWIE – POCZTÓWKA DLA PRZYJACIELA!”– Zadaniem uczestnika konkursu „Sport to zdrowie – pocztówka” jest wykonanie pocztówki obrazującej aktywność sportową, którą lubi uczestnik konkursu i napisanie krótkiej wiadomości wyjaśniającej dlaczego warto uprawiać sport. Pocztówka może zostać wykonana własnoręcznie. Można też skorzystać ze wzoru pocztówki dostępnego na stronie www.trzezwyumysl.pl/pocztowka2020. Wypełnioną pocztówkę można wysłać w sposób tradycyjny. Zaadresować, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki lub wysłać w paczce/liście zbiorczym np. ze szkoły.

KONKURS „ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ!” – Zadaniem uczestnika konkursu „Rozwiąż krzyżówkę” jest poprawne rozwiązanie krzyżówki konkursowej i odgadnięcie hasła. Zagadnienia krzyżówkowe odnoszą się między innymi do treści poruszanych w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020

Ze względu na obecną sytuację zmienił się kalendarz  działań. Prace konkursowe odsyłać można do końca września 2020 roku. Zachęcamy do udziału w konkursie i składania prac w szkole we wrześniu, w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji na stronie https://www.trzezwyumysl.pl/2020/

Po zalogowaniu się na stronę,  znajduje się informacja o wszystkich indywidualnych konkursach realizowanych w ramach kampanii ZTU. Są tam odnośniki do regulaminów, zadań konkursowych, niezbędnych dokumentów (np. wyrażenie zgody na udział w konkursie).