Automatyczny dyspenser do dezynfekcji rąk w SP8 :)

Niebieskie tło z tekstem: "Dodatkowe środki ochrony dla szkół i placówek oświatowych – wspólne działania MEN i MZ".

Wspólna decyzja MEN i Ministerstwa Zdrowia

Możliwość stopniowego uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Montaż dyspenserów rozpoczął się 25 maja i jest stopniowo realizowany w poszczególnych szkołach oraz placówkach oświatowych, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.