Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu 🏊‍♂️🌊🏊 14 – 16 XII 2018 r.

W Olsztynie rywalizowali 14-latki, na pływalni Aquasfera zameldowało się 556 zawodników ‼️‼️ z 144 klubów, a wśród nich uczeń naszej szkoły Przemysław Plewka z klasy 8a szkoły podstawowej:

Przemek -wywalczył 5 miejsce z drużyną sztafetową 4×200 oraz  trzecie miejsce w finale B 200m stylem klasycznym.
W Ostrowcu Świętokrzyskim o krajowy czempionat zawalczyło 469 zawodników ze 124 klubów, a klub reprezentowali nasi uczniowie z 3 klasy gimnazjum –  Alicja Wojtkowiak i Wojciech Ogrodnik. Na początek warto wspomnieć ze każdy z zawodników uplasował się na poziomie Finału A czyli pierwszej 10-tki najlepszych w kraju.

Ala –  wywalczyła złoty medal 🥇wygrywając 50m stylem klasycznym i odzyskała tytuł królowej sprintu w popularnej żabce. Wygrała 🥇najważniejszą, bo olimpijską konkurencje 100m stylem klasycznym.

Wojtek – wywalczył  brąz 🥉 i stanął na 3 stopniu podium na 50m stylem motylkowym. Rezultat Wojtka okraszony został nowym rekordem życiowym! W konkurencji 200m stylem motylkowym zwycięża finał B Wojciech Ogrodnik poprawiając swój życiowy rezultat o 7sek ☄️

Co za wspaniałe zawody, 6 medali oraz ponad 20 finałów Mistrzostw Polski !!!! Zawodnikom i trenerom GRATULUJEMY 🙂