Zbiórka odzieży dla osób bezdomnych

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

(św. Jan Paweł II)

Wolontariat działający w Szkole Podstawowej nr 8, zorganizował kolejną akcję dobroczynną, która spotkała się z ogromną życzliwością wszystkich darczyńców.

Rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły, chętnie włączyli się do kolejnej już zbiórki, tym razem na rzecz mieszkańców Domu dla Bezdomnych Mężczyzn MOPS w Tarnowskich Górach. Zbieraliśmy ubrania, pościel, obuwie, środki czystości, rzeczy codziennego użytku, które przekazaliśmy osobom będącym w trudnej życiowej sytuacji, które przebywają w tarnogórskiej noclegowni.

„Cudownie, że Szkoła angażuje się charytatywnie, to uczy Dzieci wrażliwości i umiejętności dzielenia się z innymi” – napisała jedna z mam zaangażowanych w akcję.

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną chęć czynienia dobra, wrażliwość, za wszystkie przyniesione rzeczy i otwarte serce dla potrzebujących pomocy!

Jesteście wspaniali!!!!!

Wolontariusze SP8