Zajęcia z użyciem piasku kinetycznego :)

Panie pracujące w świetlicy- Ania, Kasia , Kasia, Bożena, Małgosia (by dzieci się nie nudziły), przygotowują różne praktyczne, ciekawe i pożyteczne zajęcia. Niedawno była to zabawa kreatywna z użyciem piasku kinetycznego – to nic innego, jak zwykły piasek z polimerami. Polimery sztuczne, które są używane do piasku nie są toksyczne ani niebezpieczne dla dziecka. Służy głównie do zabawy – bo może być także używany do terapii lub rehabilitacji kończyn górnych u dzieci. Zabawa takim piaskiem to prawdziwa przyjemność. Konsystencja piasku przypomina trochę masę cukrową, lub miękkie, już wyrobione ciasto, przyjemne w dotyku. Można formować z niego różne większe lub mniesz zamki, babki, ciasta, to co podpowiada wyobraźnia dziecka. Piasek ma antystresowe zdolności.

Gratulujemy pomysłu 🙂