W naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 7, które poprowadził podkomisarz Norbert Ucieklak.
Spotkanie dotyczyło niezwykle ważnych tematów związanych z granicami – ich rozpoznawaniem, stawianiem oraz szanowaniem granic innych osób. Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest przekraczanie granic, jak reagować w sytuacjach naruszenia własnej przestrzeni oraz dlaczego tak istotny jest szacunek do cielesności drugiego człowieka.
Podczas zajęć poruszono również kwestie ochrony wizerunku, odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje mogą wynikać z naruszania nietykalności cielesnej, przekraczania granic innych osób, publikowania lub udostępniania wizerunku bez zgody oraz podejmowania działań krzywdzących w sieci.
Była to cenna lekcja odpowiedzialności, empatii oraz świadomego budowania relacji – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w przestrzeni internetowej.
Serdecznie dziękujemy podkomisarzowi Norbertowi Ucieklakowi za przeprowadzenie spotkania oraz przekazanie uczniom ważnej wiedzy w przystępny i wartościowy sposób.







