Wirusoochrona w SP8

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wirusoochrona-1024x432.png

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny realizuje na terenie województwa śląskiego Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Wirusoochrona”.

Akcja, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pn. „Wirusoochrona” realizowana jest w klasach I-III w szkołach podstawowych woj. śląskiego.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci pogłębiły wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie w5-1-768x1024.jpg