Wielki sukces Szymona i pływaków :)

Nasz uczeń klasy 4b Szymon Rumian został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska 10 latków, które odbyły się 30 listopada 2018 w Dąbrowie Górniczej. Szymon w wyścigu stylem klasycznym na 50 metrów zdobył brązowy medal, a na 100 metrów zdobył 4 miejsce. Dodatkowo Szymon wraz ze swoją drużyną MKS Park Tarnowskie Góry zdobył Mistrzostwo Śląska w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym jak i złoto w 4×50 stylem zmiennym (Szymon oczywiście płynął stylem klasycznym). W zawodach brało udział 278 zawodników z 33 klubów Śląska. Wierzymy, że po odejściu pływaków z gimnazjum tj. Przemka, Alicji, Wojtka oraz Ani,  Szymek będzie godnie reprezentował szkołę i kultywował dobre tradycje. Szymek we czerwcowych Mistrzostwach Śląska zdobył trzy metale ale wtedy jeszcze nie był uczeniem Szkoły numer 8 😊.