Szkolny konkurs plastyczny pt. „Ulubiony bohater lektury szkolnej”

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nikt chyba tak trafnie nie określił przygody z książką, jak zrobił to Monteskiusz: „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”.

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach serdecznie zaprasza uczniów z klas IV-VII do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej lekturą szkolną. Bohater może być postacią realną, fikcyjną lub historyczną. Termin przesyłania prac: do 5 maja 2021r.

1.ORGANIZATOR KONKURSU:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach

mgr Marta Til – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 8

2.CELE KONKURSU:

– propagowanie czytelnictwa,

– rozwijanie zainteresowania literaturą,

– rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej,

– promocja działalności biblioteki w środowisku szkolnym.

3.UCZESTNICY KONKURSU :

– uczniowie klas IV-VII

4.WARUNKI UCZESTNICTWA:

– Konkurs polega na wykonaniu ilustracji przedstawiającej bohatera/bohaterów dowolnej lektury szkolnej

– Praca może być wykonana dowolną techniką.

– Praca musi być wykonana indywidualnie i samodzielnie.

– Zdjęcie pracy proszę przesłać na adres e-mail: magdalena.til@sp8tg.pl lub malgorzata.kosmala@sp8tg.pl

– Zdjęcie pracy należy przesłać do 5 maja 2021r.

W wiadomości proszę podać:

• imię i nazwisko ucznia, klasę
  • imię i nazwisko autora oraz tytuł książki, która była inspiracją do stworzenia pracy

– Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizatora.

5. KRYTERIA OCENY:

Jury, oceniając pracę weźmie pod uwagę :

– estetykę wykonania pracy,

– samodzielność pomysłu i wykonania,

– zgodność z tematem,

– oryginalność pracy.

6. ZASADY NAGRADZANIA:

ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja.

– laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone najpóźniej podczas zakończenia roku szkolnego.