#SuperKoderzy – to MY :)

O programie

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9–14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na co najmniej dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe.

Programista to przecież zawód przyszłości!

Obraz może zawierać: kamera
Obraz może zawierać: 1 osoba
Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

W tym roku szkolnym 2018/2019 r. uczniowie z klasy Va wzięli udział w programie #SuperKoderzy – Pogromcy języka angielskiego. Sponsorem tego programu oraz naszych mBotów🤖🤖🤖🤖🤖jest Fundacja Orange.

Uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrały rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramowaliśmy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez dzieci.

👏👏👏BRAWO młodzi programiści!!!👏👏👏