SPOTKANIE Z MISTRZAMI

Grupa uczniów naszej szkoły – klasy 7a i 7b brała udział w wydarzeniu pod nazwą „Śladami Mistrzów”. Były to – warsztaty sportowo – edukacyjne w Hali Sportowej i Centrum Wspinaczkowym „Klif” przy Parku Wodnym.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z mistrzami sportu – Aleksandrą Urbańczyk, rekordzistką i mistrzynią Polski, medalistką mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Wojciechem Wojdakiem, wicemistrzem świata, brązowym medalistą mistrzostw świata i rekordzista Polski oraz Otylią Jędrzejczak, najwybitniejszą polską pływaczką w historii, mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i pięciokrotną mistrzyni Europy.

Można było porozmawiać ze specjalistami, którzy zawsze wspierają sportowców – dietetykami, psychologami sportowymi.

Spotkanie było również okazją do obejrzenia i dotknięcia m.in. medali olimpijskich.

– Od kogo najlepiej się uczyć, jeśli nie od najlepszych? pytał retorycznie Arkadiusz Czech – burmistrz Tarnowskich Gór otwierając spotkanie zorganizowane przez Park Wodny Tarnowskie Góry.