Psycholog, Psychoterapeuta z NFZ

Szanowni Państwo!

W związku z obserwowanym zwiększonym zapotrzebowaniem na pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną, przekazuję informację o Poradniach psychologicznych dla dzieci i młodzieży, które funkcjonują w systemie opieki zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Są to ośrodki powstałe w 2020 i 2021 roku w ramach wdrażanego przez Ministerstwo Zdrowia nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Do ośrodków mogą zgłaszać się rodzice z dziećmi oraz młodzież, w sytuacji występowania u dzieci niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi. Osoby poniżej 18 r.ż. muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń. Udzielana pomoc psychologa lub psychoterapeuty jest bezpłatna, odbywa się w ramach świadczeń NFZ. W założeniach systemu kontakt ze specjalistą powinien nastąpić w ciągu 7 dni od zgłoszenia.