Poezja i Julia

Znowu głośno o Julii Klycie z klasy IIa – tym razem wzięła w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane w 26. już książce pokonkursowej „Do świata dziecka wchodzi się boso” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Jury uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności tekstu, literackości pomysłu i ujawnionego talentu autora, wyłoniła 126 Laureatów ze szkół polskich i 32 ze szkół polonijnych , wyróżniła zaś  279 uczniów z naszego kraju i 33 polonijnych –   w czterech grupach wiekowych:

• klasy I – IV szkoły podstawowej,
  • klasy V – VI szkoły podstawowej,