MegaMisja w SP8 :)

Uczniowie naszej szkoły, będą uczestniczyć w zajęciach związanych z nauką korzystania z nowych technologii.

W czerwcu 2022 r. została zakończona ocena zgłoszeń i wśród 180 placówek z całej Polski, znalazła się nasza szkoła – SP8.

Nowa rzeczywistość i przeniesienie wielu aktywności do sieci zwiększa ryzyko kształtowania i utrwalania niepożądanych nawyków cyfrowych u dzieci i młodzieży. Dlatego Fundacja Orange zaprasza szkoły do udziału w bezpłatnym programie, który wspiera uczniów i nauczycieli w świadomym i wartościowym korzystaniu z technologii.

Na czym polega MegaMisja?

MegaMisja to kompleksowy 10-miesięczny cykl zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W czasie programu dzieci uczą się, jak  bezpiecznie i z umiarem  korzystać ze smartfonów, internetu oraz jak ochronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają umiejętności wyszukiwania i segregowania informacji prawdziwych od tych niewiarygodnych. Ważnym elementem programu jest kształtowanie postawy współpracy wśród dzieci i zdobywanie wiedzy na temat tego, jak komunikować się offline i online. Na zajęciach uczniowie dowiadują się, czym są netykieta i prawa autorskie, a także jak zrobić grafikę czy film. Szkoły otrzymują od Fundacji Orange sprzęt multimedialny – tablety, audiobooki, książki, zabawki edukacyjne, a nauczyciele zdobywają nowe kompetencje. Program bazuje na scenariuszach przygotowanych przez ekspertów. Na przeprowadzenie zajęć wystarczy 1 godzina tygodniowo w czasie lekcji.