EkoDetektywi: ZagadkaZanieczyszczonego Miasta

Starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu przygodowym, który zabrał ich w fascynującą podróż przez środowiskowe wyzwania.

Detektywi: Albin i Albert stawili czoła tajemniczej zagadce zanieczyszczenia w ich mieście. Poprzez emocjonującą fabułę, widzowie doświadczyli śledztwa, walki z zanieczyszczeniem i poszukiwaniem rozwiązań proekologicznych. Bohaterowie spotkali na swej drodze mieszkańców miasta i od nich próbowali zdobyć informacje i dowody, które pomogli im rozwiązać zagadkę. Dzięki spektaklowi młodzież zrozumiała, jakie są skutki zanieczyszczeń i jakie działania mogą być podjęte, aby je zmniejszyć. Przekonali się, że każda osoba może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez proste, codzienne wybory. Przedstawienie ukazało, że współpraca i zaangażowanie społeczności są kluczowe dla skutecznej ochrony środowiska. Młodzi widzowie mogli wyciągnąć nauki o poszanowaniu natury, odpowiedzialnym zachowaniu i wspólnym dążeniu do ochrony planety. Przez angażującą fabułę i interakcję z bohaterami, młodzież miała okazję odkryć skomplikowane zagadnienia ekologiczne w przystępny sposób oraz zrozumieć, że ich działania mają realny wpływ na przyszłość środowiska.

Młodzież miała możliwość uczestniczyć w przedstawieniu, dzięki akcji przygotowanej przez

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.