Bezpieczne ferie zimowe

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Ferie zimowe 2019, czyli przerwa semestralna, została tradycyjnie podzielona na cztery terminy, w których odbywają się ferie dla poszczególnych województw. Nasze – śląskie w tym roku to czas od 11.02 do 24.02.2019 r.

Ferie zimowe 2019 wypadają pomiędzy połową stycznia a końcem lutego. Sprawdź, kiedy są ferie dla twojego województwa

Uczniowie „ósemki” zostali zapoznani, jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Liczymy, że będą o tym pamiętać udając się w różne miejsca – zarówno te organizowane przez szkołę podczas półkolonii oraz te, przygotowane przez rodziców.

Wszyscy uczniowie uważnie słuchali wskazówek i porad Panów Policjantów :). Dziękujemy Im bardzo za pogadankę na temat bezpiecznie spędzonych ferii :

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami!

Pamiętajcie:

• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach,
  • nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
  • używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi),
  • dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
  • pamiętajcie o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.
Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie zimowe

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU 🙂 WRACAJCIE DO SZKOŁY ZDROWI, WYPOCZĘCI, ZADOWOLENI I PEŁNI ZAPAŁU DO PRACY W II SEMESTRZE 🙂