Warsztaty ceramiczne :)

W naszej szkole w klasie 3b i 2b odbyły się warsztaty ceramiczne. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością w nich uczestniczyli. Efektem pracy dzieci, są przepiękne artystyczne dzieła z gliny 🙂

Spotkanie uczniów z klasy 7b z żołnierzami :)

Uczniowie z klasy 7b wraz z wychowawcą, byli gospodarzami spotkania z żołnierzami z Tarnogórskiego Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. Marszowym krokiem w pełnym galowym umundurowaniu żołnierze przekroczyli próg szkolnej sali. Na wielu z uczniów wywarli niesamowite wrażenie. Z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat pracy, która ma charakter żołnierskiej służby ojczyźnie. Wymaga ona ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. Polski żołnierz to patriota, który nade wszystko kocha swój kraj. Wielu uczestników spotkania zadawało żołnierzowi mnóstwo pytań odnoszących się głównie do jego służby. To było wyjątkowe spotkanie.

Dziękujemy za spotkanie :)

Andrzejki w świetlicy

W dniu dzisiejszym – 30 listopada 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Wyśmienitą zabawę zapewnili dzieciom uczniowie kl. Va – Maja, Wiktoria i Eryk. Przeprowadzili z dziećmi  kl. III fantastyczne zabawy, wywróżyli przyszły zawód, szczęście, miłość… i kto pierwszy znajdzie drugą połówkę… Radości było co niemiara, a śmiech wypełniał świetlicę. To była wspaniała zabawa.

Dziękujemy kl Va i zapraszamy Was za rok 🙂

Konkurs plastyczny „Mój bohater z bajki” rozstrzygnięty!

Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, w pewnej Szkole Podstawowej nr 8, dobre wróżki ogłosiły konkurs na pracę plastyczną pt. „Mój bohater z bajki”. Po długich i wyczerpujących obradach przy magicznym biurku „Szalonej Świetlicy”, wróżki, w składzie: M. Jeglorz, M. Kosmala, A.Kowolik, K. Feliks i K. Górecka, wydały dekret – Ogłaszamy zatem : )

I miejsce zajęła Zuzia Ratajczak kl. 2c,
II miejsce zajęła Zuzia Derejczyk kl. 2a,
III miejsce zajęła Aleksandra Czajkowska kl. 2c
.

Przyznano również wyrożnienia dla: Sylwii Łuczyńskiej i Laury Jędraszek z kl. 3b, a wyróżnienie specjalne otrzymał Natan Furmanek z kl. 3b.

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Zapraszamy za rok 🙂