TCK i spektakl – „Przyjaciele z Bullerbyn”

Dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klas 2a, 2c, 3a uczestniczyli w przedstawieniu pod tytułem „Przyjaciele z Bullerbyn” w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Spektakl był okazją do poznania opowieści o małych, wszędobylskich mieszkańcach osady Bullerbyn, którą zna niemal każdy.

„Przyjaciele z  Bullerbyn”  to  zaproszenie  w   teatralną  podróż,   pełną  piękna, mądrości i   wzruszeń.  Aktorzy  urzekli  nas  swoją  energią  i  kreatywnością  przy  wprowadzaniu w magiczny świat, niezapomnianych przygód. Pokazali, że warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma. Opowiedziana  językiem teatru historia uczy  odpowiedzialności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Książka Astrid Lindgren to jedna z najbardziej fascynujących opowieści z dzieciństwa wielu pokoleń.