Szlachetna Paczka

Jak co roku w grudniu, nasza szkoła zmienia się w olbrzymi magazyn DOBRYCH SERC – jeśli chcesz pomóc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, to do piątku, tj.8 grudnia 2017 r. masz okazję mieć swój udział w niesieniu pomocy potrzebującym.
Nasza szkolna grupa wolontariacka pod okiem opiekuna już działa!!!

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

Jak mówi pomysłodawca Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek:

„Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii Szlachetnej Paczki wciąż powtarzamy hasło „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu”.

DOŁĄCZ DO NAS 🙂