#AkcjaŻonkile

Dnia19 kwietnia uczciliśmy w naszej Szkole 80 rocznicę bohaterskiego Powstania w Getcie Warszawskim, które był nierówną walką Nielicznych o wolność i godność. Polscy Żydzi, którzy przez blisko 600 lat znajdowali na ziemiach Rzeczpospolitej prawdziwy dom, wobec agresji hitlerowskich Niemiec, zmuszeni byli stanąć przed najcięższą z prób. Uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadania „Pamięć Drobinek” oraz wykonali żonkile – kwiaty pamięci Powstania, zaś ósmoklasiści poznali bliżej postacie Marka Edelmana i Hanny Krall, ocalonych z pożogi świadków Holocaustu. Za autorką „Nad Niemnem” możemy z przekonaniem powtórzyć: „Gloria victis! Nie przegrali zwyciężeni.

Może być zdjęciem przedstawiającym 17 osób, ludzie uczą się, tabela i biuro
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie uczą się i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i dziecko
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie uczą się, lego i tekst