Europa i ja :)

Klasa 1b w roku szkolnym 2022/2023 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i ja”. Uczniom została przybliżona wiedza na temat Hiszpanii. Dzieci poznały symbole narodowe, takie jak hymn, godło i flagę, oglądali bajkę „Bolek i Lolek w Hiszpanii”, stworzyły klasowy słownik obrazkowy, poznały znanych Hiszpanów, takich Salvador Dali, zapoznały się z charakterystycznymi dla tego kraju roślinami i zwierzętami oraz potrawami. Dzieci słuchały hiszpańskiej muzyki oraz uczyły się tańczyć flamenco. Na zajęciach z wychowanie fizycznego mogły poczuć się jak hiszpańscy uczniowie, ponieważ klasa 1b grała i bawiła się w typowe dla Hiszpanii gry i zabawy ruchowe. Uczniowie tej klasy również liczyły po hiszpańsku.

Brawa :)