Turniej Wiedzy o Regionie Tarnogórskim :)

Wielkie BRAWA i GRATULACJE dla Emilki, Jakuba, Franka, Antosi, Szymona, Wojtka oraz Antka 💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤💛🖤

Jesteście WIELCY👍👏👏👏👏

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Ano ryc TURNIEJ WIEDZY o REGIÃNIE TARNOGÓRSKIM”

⚒ Turniej Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej – poznajcie zwycięzców!

🏆W konkursie zorganizowanym przez Instytut Tarnogórski i Muzeum Instytutu Tarnogórskiego wzięło udział ponad 50 uczniów z większości szkół podstawowych Tarnowskich Gór i z powiatu.

Wszyscy 7 czerwca 2023 r. w Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach rozwiązywali test, odpowiadali na pytania otwarte, a także zadania opisowe.

– To niesamowite, ale ci młodzi ludzie w ponad 80 procentach znali odpowiedzi na wszystkie pytania – komentuje dr Marek Wroński, organizator turnieju.

WYNIKI:

👉Grupa starsza (klasy IV – VIII) drużynowo🥇

miejsce 1.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowskich Górach (Emilia Suchańska, Jakub Duda i Antonina Skotnicka, Franciszek Skrzypczyk, Szymon Osiński)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnowskich Górach (skład: Magdalena Miozga, Antoni Mietła, Jakub Świerczyna),

🥈miejsce 2:

Szkoła Podstawowa nr 15 (Dominia Łazaj, Kajetan Szwed)

Indywidulanie:

🥇 miejsce 1. Emilia Suchcińska, SP nr 8, Leon Płaczkowski, SP 6

🥈 miejsce 2. Jakub Duda SP nr 8

🥉 miejsce 3. Domnika Łazaj, SP 15, Antoni Mietła SP 3

Grupa młodsza (klasy i-III) drużynowo:

🥇 miejsce 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potępie (skład: Robert Kaczmarczyk , Patryk Jaruszowic, Błażej Kazik)

🥈miejsce 2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Tarnowskich Górach (Anastazja Benkowska, Maja Żyła, Szymon Pyrek)

🥉miejsce 3. Szkoła Podstawowa 8 w Tarnowskich Górach (Wojciech Krupa, Antoni Frączek)

Indywidualnie:

🥇 miejsce 1. Robert Kaczmarczyk ZSP Potępa, Szymon Pyrek SP 6

🥈miejsce 2. Wojciech Krupa SP 8

Uroczyste rozdanie nagród zaplanowano w Ratuszu w przyszły czwartek (22 czerwca) o godz. 12.00.