Z ekologią na TY :)

Dnia 16 maja 2022 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Czyste, Zielone Miasta” w Tarnowskich Górach! Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.W ramach wydarzenia uczniowie „Ósemki” sadzili drzewa 🌳 przekazane przez Lasy Państwowe oraz sprzątali skwer przy ul. Morcinka na Osiedlu Przyjaźń.Dzieci wzięły udział w prelekcjach nt. wykorzystania odpadów i ich segregacji, które przygotowane zostały przez spółkę Remondis. Były też zajęcia poświęcone wodzie w wykonaniu PWIK Tarnowskie Góry, lekcje o drzewach przygotowane przez Nadleśnictwo Brynek, gry, zabawy, konkursy, a także akcja wspólnego tworzenia wielkiego, „zielonego” malowidła za pomocą kredy. Celem akcji była nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców zainteresowanych zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

Uczniowie spisaliście się na medal 🙂