Uczniowskie sukcesy

 

                                                            

Sukcesy naszych uczniów     

w roku szkolnym 2019/2020:

 

 

 

BIEG SEDLACZKA

Uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas na corocznym Biegu Sedlaczka. Wszyscy spisali się wyśmienicie – Tomkowi Ż. z klasy 5a dziękujemy za postawę fair play 🙂

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie obraz-1.png

 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Dnia 19 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły, zgromadzili się na sali gimnastycznej by pożegnać rok szkolny 2018/2019. Wielu z nich otrzymało specjalne wyróżnienia, statuetki, stypendia, nagrody, a Rodzice gratulacje i podziękowania 🙂

Rozdaliśmy stypendia naukowe i sportowe:

Stypendia naukowe trafiły do :

 • Zosi Czajkowskiej z klasy 4a
 • Amelki Jackowskiej z klasy 5a
 • Marty Mol z klasy 3a
 • Szymona Dulaka z klasy 3a
 • Mileny Wacławczyk z klasy 3b
 • Aleksandry Samek z klasy 3b

Stypendia sportowe otrzymali:

      • Martyna Viola z klasy 3b

      • Jacek Rupik z klasy 3b

Statuetki otrzymali:

Absolwent Roku – Marta Mol z klasy 3a

Sportowiec Roku (dziewczyna) – Alicja Wojtkowiak z klasy 3a

Sportowiec Roku (chłopak) – Szymon Dulak z klasy 3a

Artysta Roku (klasy młodsze) – Wiktor Stroba z klasy 2a

                           (klasy starsze) – Nikolett Kikoń z klasy 8a

Wokalista Roku (klasy młodsze) – Zosia Bąk z klasy 2b

                               (klasy starsze) – Gabriela Plaza z klasy 8a

Metamorfoza Roku – Michalina Morcinek z klasy 8a

W ostatnim dniu roku szkolnego, otrzymaliśmy jeszcze Podziękowanie za przygotowanie uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży „Bohaterowie są wśród nas”:

Było wiele radości, szczęścia, łez i wzruszeń… .

Wszystkim nagrodzonym – gratulujemy 🙂

 


Udział uczniów w programie profilaktycznym „Niesamowity świat higieny Jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral – B.


Brawo Szymon 🙂

Szymon Rumian – uczeń klasy 4b naszej szkoły, jest pływakiem MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Na Letnich Mistrzostwach Śląska 11-latków w pływaniu, które odbyły się 12 czerwca 2019 w Radlinie wywalczył II miejsce 🙂

Gratulujemy 🙂


Umiem Pływać 🙂

30 maja 2019 roku zakończyły się zajęcia  z Projektu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas II naszej szkoły. Głównymi celami projektu było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Zajęcia w ramach tego projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 


Nagrody dla laureatów Konkursu Papieskiego

Tegoroczna, 14. już Gala Papieska, zbiegła się w czasie z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Odniesienia do tego wydarzenia przewijały się wielu wątkach programu artystycznego i przemówieniach zaproszonych gości. Gala odbyła się tradycyjnie w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w kategorii muzycznej:

Zosia Bąk i Wiktor Stroba za zajęcie II miejsca w kategorii muzycznej – duety dla szkół podstawowych klas I – IV

Gabrysia Plaza za zajęcie I miejsca w kategorii muzycznej – soliści dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum.

                                                  Gratulacje 🙂

        Dziękujemy opiekunom za przygotowanie do konkursu 🙂

 


Nasza szkoła zdobyła Monte Casino 🙂

 

Marta Mol uczennica kl. 3 gimnazjum SP 8, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,75 rocznica bitwy o Monte Cassino”, zdobywając 2 miejsce w Polsce (w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum). Wyróżnienia otrzymały Alicja Sczogiel, Karolina Zielińska i Hanna Rokita. Wśród uczniów klas młodszych (kategorii klas IV – VI szkoły podstawowe) wyróżnienie dostała Emilia Sołtysik. Gala wręczenia nagród odbyła się 30 maja w Warszawie.
W konkursie wzięło udział 333 szkoły z całej Polski. Do finału konkursu zakwalifikowało się 298 szkół, które przesłały prace 1559 uczniów. Poziom wykonania prac uczniów był bardzo wysoki.
Konkurs został zorganizowany w 75 rocznicę bitwy o Monte Cassino przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP w Warszawie. Honorowym gościem była pani Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego, który w finale bitwy zdobył Monte Cassino. Wspólnie z płk.rez. Alfredem Kabałą, prezesem Zarządu Głównego ZOR RO wręczała laureatom i wyróżnionym w konkursie medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Potem były wspólne zdjęcia, rozmowy i poczęstunek. Atmosfera Gali była niezwykle patriotyczna dopełniona częścią artystyczną, w której usłyszeliśmy piosenki 2 Korpusu Polskiego. Była to prawdziwa, żywa lekcja naszej historii.

 


#SuperKoderzy – TO MY 🙂

O programie

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9–14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na co najmniej dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe.

Programista to przecież zawód przyszłości!  

 

W tym roku szkolnym 2018/2019 r. uczniowie z klasy Va wzięli udział w programie #SuperKoderzy – Pogromcy języka angielskiego. Sponsorem tego programu oraz naszych mBotów🤖🤖🤖🤖🤖jest Fundacja Orange.

Uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrały rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramowaliśmy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez dzieci.

👏👏👏BRAWO młodzi programiści!!!👏👏👏


Młodzi Obserwatorzy Przyrody – podsumowanie programu 🙂

Aż sześć tarnogórskich szkół edukowało się z zakresu ekologii oraz walczyło o zwycięstwo w programie “Młodzi obserwatorzy przyrody”! Do wygrania było 20 tys. zł na realizację stworzonych przez uczniów projektów zagospodarowania terenów przyszkolnych. Nasza szkoła (w głosowaniu) nie uzyskała czołowej lokaty, mimo bardzo dobrego projektu uczniów klasy 8a, ale zdobyliśmy nagrodę pieniężną (700,00 zł) na upiększenie terenu wokół szkoły:) Opiekunowi i dziewczynkom klasy 8a – dziękujemy 🙂

Podsumowanie Młodych Obserwatorów Przyrody w Tarnowskich Górach

               


Szymon Rumian – nagroda i wyróżnienie Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2018/2019

Szymon, uczeń klasy 4b naszej szkoły, jest zdolnym i obiecującym sportowcem (pływak). Jego zasługi zostały zauważone przez trenerów i za wybitne osiągnięcia otrzymał Nagrodę i Wyróżnienie Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry 🙂

Gratulujemy 🙂


NASI UCZNIOWIE MAJĄ PASJE 🙂

 


Przybijamy Piątkę 🙂

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 2 kwietnia.

WSZYSTKIE DZIECI SĄ WAŻNE – MY O TYM WIEMY 🙂

 


Trzymaj Formę 🙂

Dzisiaj – 2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Stylu Życia w ramach akcji TRZYMAJ FORMĘ. Oprócz pogadanek o zdrowym żywieniu i różnych zabaw, dopisywały nam dobre humory 🙂

 

BO WAŻNE JEST TO CO JEMY 🙂


AUTYZM. WYSTARCZY ZROZUMIEĆ

Dziecko, które krzyczy na dźwięk kasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu.

Uczniów naszej szkoły uczymy zrozumieć czym jest autyzm! Wierzymy, że tylko wiedza (a na nią stawiamy), buduje akceptację i zrozumienie. Zbudujmy wrażliwość kolejnych pokoleń!

Zaświeć z nami na niebiesko!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzi się 2 kwietnia 2019 r.

 

Na naszych uczniów i nauczycieli zawsze możemy liczyć 🙂


III miejsce dziewczyn w piłce ręcznej 🙂

Dnia 26 marca 2019 r. drużyna naszych dziewczyn wzięła udział w międzyszkolnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – gminnych zmaganiach sportowych i zajęła III miejsce. Dziewczyny jesteście WIELKIE 🙂

GRATULACJE 🙂


Rozwijamy zainteresowania uczniów – „uprawy” Krzysia 🙂

Jeden z naszych uczniów klasy 2c – Krzysiu, ma szczególne zainteresowanie – przyrodą, uprawami różnych roślin i ich pielęgnacją. Jego pracę możemy zauważyć przed wejściem do szkoły 🙂

 

Krzysiu – brawo 🙂


Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Drużyna naszych chłopców wywalczyła IV miejsce w Siatkówce w Półfinale Powiatowym 🙂

BRAWO 🙂


Miejskie Zawody w Piłce Siatkowej dziewcząt 🙂

Dnia 13 marca 2019 r. drużyna naszej szkoły, wzięła udział w tarnogórskich zmaganiach sportowych w siatkówce dziewcząt. Miejscem rywalizacji była tarnogórska Hala Sportowa.

Dziękujemy dziewczynom za wielkie zaangażowanie 🙂


Wiktoria na konkursie recytatorskim

Dnia 13.03.2019 r. Wiktoria Bok z klasy Ib po raz pierwszy reprezentowała naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który miał miejsce w Tarnowskich Górach. Gratulujemy odwagi i pięknej prezentacji 🙂

 

Gratulujemy występu 🙂


Gminny Konkurs Gwary Śląskiej

Dnia 11 grudnia 2018 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Tarnowskich Górach (Repty Śląskie) odbył się Gminny Konkurs Gwary Śląskiej. Uczniowie klas drugich wywalczyli czołowe miejsca:
1 miejsce w kategorii klas młodszychWiktor Stroba z kl.2a
WyróżnienieZuzanna Weps i Eryk Haba z kl.2a 
Dyplom uczestnika zdobyły Zofia Bąk z kl 2b i Małgorzata Dulak z 1a.

       

     

                            

                                          Gratulujemy 🙂

 


Wielki sukces Szymona 🙂

Nasz uczeń klasy 4b Szymon Rumian został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska 10 latków, które odbyły się 30 listopada 2018 w Dąbrowie Górniczej. Szymon w wyścigu stylem klasycznym na 50 metrów zdobył brązowy medal, a na 100 metrów zdobył 4 miejsce. Dodatkowo Szymon wraz ze swoją drużyną MKS Park Tarnowskie Góry zdobył Mistrzostwo Śląska w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym jak i złoto w 4×50 stylem zmiennym (Szymon oczywiście płynął stylem klasycznym). W zawodach brało udział 278 zawodników z 33 klubów Śląska. Wierzymy, że po odejściu pływaków z gimnazjum tj. Przemka, Alicji, Wojtka oraz Ani,  Szymek będzie godnie reprezentował szkołę i kultywował dobre tradycje. Szymek we czerwcowych Mistrzostwach Śląska zdobył trzy metale ale wtedy jeszcze nie był uczeniem Szkoły numer 8 😊.

                                 

                    

                                                                       

                                                                    Gratulujemy 🙂

Brawo pływacy 🙂

W dniach 16- 17 listopada 2018 r. miały miejsce dwudniowe zmagania w ramach Mistrzostw Śląska Open. Pływacy, a zarazem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniałe 🙂
Medale indywidualnie zdobyli:
Alicja Wojtkowiak ( 3 złota na 50,100,200m stylem klasycznym, które jednocześnie były tez medalami w klasyfikacji Open oraz srebro na 50m stylem motylkowym i brąz na 100m stylem zmiennym)
Alicja została wybrana również najlepszą zawodniczką zawodów ‼️‼️
Hanna Rokita (2 srebrne medale na 50 i 100 m stylem klasycznym)
Ogrodnik Wojciech ( 3 srebrne medale na 50 i 100 motylkowym oraz 100m dowolnym, brąz na 200m stylem motylkowym) – Plewka Przemysław ( brąz na 200m style klasycznym z 3 wynikiem aktualnie w kraju 🇵🇱)

 

                                            

                                                         Gratulujemy 🙂

Wielki sukces naszych uczniów!!!

Nasi uczniowie klas 3a i 3b Michał Bursig i Natalia Zawisza w roku szkolnym 2017/2019 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – rola Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się w październiku 2018/2019 roku szkolnego. Obecnie uczniowie -zwycięzcy, już nie uczęszczają do naszej placówki – są uczniami szkół ponadgimnazjalnych.
Do konkursu przystąpiło 843 szkoły w tym 397 szkół podstawowych i 161 gimnazjów.
I miejsce w konkursie zdobył uczeń kl.3a – Michał Bursig

                         

III miejsce uczennica kl.3b – Natalia Zawisza

                         

                                                                                 Gratulujemy 🙂
Dodatkowe informacje można przeczytać : http://www.zorpoznan.pl/index.php/konkursy
Dnia 24.11.2018 r. w Poznaniu odbyła się wielka gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym,, 100.rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – rola Marszałka J. Piłsudskiego „. Uczniowie naszej szkoły SP 8 w Tarnowskich Górach (dawne Gimnazjum nr 4) im. Pułku 3. Ułanów Śląskich osiągnęli w nim ogromny sukces, tym bardziej, że wzięło w nim udział 843 szkoły z całej Polski. Zdobyliśmy 1 miejsce w kategorii gimnazja uczeń – Michał Bursig i 3 miejsce -Natalia Zawisza w kategorii szkoły podstawowe. Konkurs odbywał się pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sekretarza Stanu P. Solocha. Gratuluję uczniom i nauczycielowi Pani Janinie Szecówce🙂🙂👍👍

   

 

                                           

 


Bieg Sedlaczka

Dnia 8 września 2018 r. nasza drużyna dziewczyn i chłopców wzięła udział w tarnogórskim Biegu Sedlaczka.Nie zdobyliśmy miejsca na podium, ale bawiliśmy się wspaniale:)

            


               w roku szkolnym 2017/2018:

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15, 13-15 lipca 2018 r. Oświęcim

13 lipca 2018 r.- Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Oświęcimiu.
Pierwszy dzień zawodów to dwa srebrne 🥈🥈medale!!!
Pierwszy tytuł vice-mistrza Polski powędrował do Alicji Wojtkowiak w konkurencji 50m stylem klasycznym, drugi tytuł vice-mistrza stał się udziałem Wojciecha Ogrodnika w konkurencji 100m stylem motylkowym.
Do medalowego dorobku dołożyliśmy finał B Hanny Rokity na 50m stylem klasycznym gdzie nasza reprezentantka wywalczyła 13 miejsce w Polsce. Łączny dorobek naszego zespołu po 1 dniu to 2 srebrne medale oraz 5 finałów.

                                                      

14 lipca 2018 r. – Mistrzostwa Polski dzień II- zdobyte kolejne srebro!
Drugi tytuł Vice Mistrza Polski zdobył Wojciech Ogrodnik, który wywalczył srebrny medal w konkurencji 50m stylem motylkowym,  poprawiając jednocześnie kolejny raz swój rekord życiowy!
Tuż za podium dzisiejszego dnia uplasowała się Alicja Wojtkowiak, która wywalczyła 4 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, oraz 7 miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym.
12 miejsce w kraju z nowym rekordem życiowym wywalczyła Hanna Rokita na 200m stylem klasycznym.

                                                    

                                                                  

15 lipca 2018 r. – Mistrzostwa Polski Juniorów dzień III – ZDOBYCIE  ZŁOTAAAA !!!!!!!!
Ostatni dzień rywalizacji w juniorskich Mistrzostwach Polski przyniósł upragniony złoty medal w wykonaniu Alicji Wojtkowiak w konkurencji 100m stylem klasycznym!!!
W tym samym wyścigu w finale A, 7 miejsce w Polsce wywalczyła Hanna Rokita. Wynik Hanki z eliminacji i finałów to dwukrotnie ustanowiony rekord życiowy.
Wojciech Ogrodnik również z rekordem życiowym, wygrywa finał B w konkurencji 200m stylem motylkowym.
                                       
                                                  
                                                                                                 Gratulujemy 🙂

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie nagród

Dzień 22 czerwca 2018 r. jest jedyny w swoim rodzaju – to czas, na który czekają z utęsknieniem wszyscy uczniowie – Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Przydzielono stypendia naukowe i za sukcesy sportowe:
 • za osiągnięcia w nauce – Szymon Dulak klasa IIa, Aleksandra Samek klasa IIa
                                                      Martyna Viola klasa IIb, Marta Karaś klasa IVa
 • za osiągnięcia w sporcie – Dawid Klyta klasa IIIa, Ania Misiek klasa IIIa
   

                                 

  Przyznano następujące statuetki:
 • Uczeń Roku -Szymon Dulak klasa IIa
 • Absolwent Roku – Martyna Żbik klasa IIIa,
 • Sportowiec Roku (dziewczyna) – Julia Chmielewska klasa IIIa, Martyna Żbik klasa IIIa,
                                                                     Faustyna Gomuła klasa IIIb, Anna Misiek klasa IIIa
 • Sportowiec Roku (chłopak) – Daniel SZołtysek klasa IIIa,
 • Wokalista Roku -Wiktoria Komora klasa IIIa, Marta Karaś klasa IVa
 • Artysta Roku – Julia Klyta klasa IIIa, Zosia Bąk klasa Ib
 • Metamorfoza Roku – Michał Bursig klasa IIIb.
   
                                   
                                                                                                             Gratulujemy:)

Podsumowanie Gimnazjady 2018

Dnia 19 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach odbyło się podsumowanie IX Mistrzostw o Puchar Burmistrza Miasta – popularnie zwanej Gimnazjadą. Po dziesięciu konkurencjach uczniowie naszej szkoły ulokowali się:
dziewczyny – III miejsce
chłopcy – V miejsce
W kwalifikacji generalnej w IX Mistrzostwach Klas Gimnazjalnych  o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, zajęliśmy IV miejsce.

 

            

                                                 

                                                                                    Gratulujemy 🙂

 


I i II miejsca w konkursie na recenzję książki

Dnia 18 czerwca 2018 r. uczennice klasy III gimnazjum zdobyły czołowe miejsca V Konkursie na Recenzję Książki.
I miejsce zdobyły: Julia Rogowska z klasy IIIa i Weronika Ochocka z klasy IIIb
II miejsce –  Julia Sośniak z klasy IIIa

                                                               

                                                                                                                        Gratulujemy 🙂

 


XI Tarnogórska Liga Szachowa

Dnia 14 czerwca 2018 r. nasza drużyna świetlicowo – szachowa stoczyła wielki pojedynek na XI Tarnogórskiej Lidze Szkolnej w szachach i zajęła V miejsce 🙂

 

                                     Gratulujemy pierwszoklasistom sukcesu 🙂

Gala Konkursu Papieskiego

Dnia 29 maja 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej Gali Konkursu Papieskiego:
 Zofia Bąk i Maja Skrzypiciel III miejsce  (wśród duetów klas 1- 4 szkoły podstawowej).                                                 
Marta Karaś II miejsce  (wśród solistów klas 1- 4 szkoły podstawowej)                                                  
Wiktoria Komora III miejsce  (wśród solistów klas gimnazjalnych)

                                                    

                                                                                                    Gratulujemy 🙂 

Gimnazjada – sztafeta

Dnia 29 maja 2018 r. miały miejsce zawody z cyklu Gimnazjada 2018.  Dziewczęta w Sztafetowych Biegach Przełajowych wywalczyły I miejsce , a chłopcy IV miejsce. 
                                                                                                                     Gratulujemy 🙂

Zmagania sportowe klasy siódmej 🙂

Dnia 28 maja 2018 r. drużyna dziewczyn z klasy 7a wywalczyła IV miejsce w Miejskich Zawodach w Koszykówce.

                                             

Dnia 30 maja 2018 r. odbyły się zawody chłopców w koszykówce. Nasi uczniowie wywalczyli  III miejsce.

                      

                                                                                                              Gratulujemy 🙂

Gimnazjada – biegi przełajowe

Dnia 6 czerwca 2018 r. drużyny dziewczyn i chłopców wzięły udział w biegach przełajowych i konkurencjach biegowych na bieżni w ramach GIMNAZJADY 2018.
Dziewczyny zdobyły III miejsce, a chłopcy V 🙂

           

                                                                                                                     Gratulujemy 🙂

 


Gimnazjada – pływanie

Dnia 10 maja 2018 r. w tarnogórskim Parku Wodnym odbyły się zawody w pływaniu w ramach Gimnazjady. Nasze dziewczynki okazały się najlepsze, a chłopcy zajęli II miejsce🙂 

              

                                                                                                              Gratulujemy 🙂

Liga szachowa w Boruszowicach

Dnia 10 maja 2018r dziesięcioro uczniów klas pierwszych, już po raz drugi, brało udział w lidze szachowej. Tym razem punktowały następujące osoby:  Krzysiu Huras, Maciek Strzyczkowski,  Zuzia Webs oraz  Antosia Skotnicka. 
                                                                                                                           Gratulujemy 🙂

Zawody z Pierwszej Pomocy

Dnia 17 maja 2018 r. drużyna składająca się z uczniów naszej szkoły, wzięła udział w zawodach z Pierwszej Pomocy dla szkół gimnazjalnych zorganizowanych przez Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej – Harcerski Klub Ratowniczy „Haercklekoty”.

 


Konkurs Papieski – etap muzyczny

Dnia 21 maja 2018 r. nasze uczennice wzięły udział w Konkursie Papieskim i wywalczyły:
Wiktoria Komora III miejsce  (wśród solistów klas gimnazjalnych)                               
 Marta Karaś II miejsce  (wśród solistów klas 1- 4 szkoły podstawowej)                                    
Zofia Bąk i Maja Skrzypiciel III miejsce  (wśród duetów klas 1- 4 szkoły podstawowej).

                                                                                                                                               Gratulujemy 🙂


Turniej gier komputerowych dla gimnazjalistów – Bytom 2018 r.

Dnia 25 maja 2018 r. drużyna naszych gimnazjalistów wywalczyła I miejsce.

             

                                                                                                                 Gratulujemy 🙂

 


Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego

Dnia 25 maja 2018 r. w naszej szkole miała miejsce gala Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Panią Hannę Wosz-Tatarę. Temat, nadsyłanych do naszej szkoły zdjęć, to  – „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE – POCZTÓWKA Z TARNOWSKICH GÓR.  Wręczono upominki nagrodzonym i wyróżnionym uczniom tarnogórskich szkół.
 Nagrody zdobyli:
I miejsce – Wojciech Czenecki Sp 11
II miejsce – Kacper Zamorowski Sp 8
III miejsce – Barbara Rożniewska Sp 5
Wyróżnienia otrzymali:
 Kamila Ogonowska – Sp 8 Julia Sośniak – Sp 8 Natalia Zawisza – Sp 8 Malina Szkudlarek – Sp 8 Wiktoria Masłyka – Sp 15.     
                                                                                                            Gratulujemy 🙂

 


„Szkoła w poezji”

Dnia 12 kwietnia 2018 r. Wiktor Kulik – uczeń klasy 1b otrzymał  nagrodę i dyplom za udział w  Gminnym Konkursie Recytatorskim „Szkoła w poezji”.

                         

                                                                                                            Gratulujemy 🙂

 


Gimnazjada – ścianka wspinaczkowa

Dnia 26 kwietnia 2018 r. miała miejsce GIMNAZJADA 2018 r. we wspinaczce – dziewczyny zdobyły II miejsce, a chłopaki III.

                                          

                                                                                                                     Gratulujemy 🙂

Gimnazjada-piłka nożna

  Dnia 25 kwietnia drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział w potyczkach sportowych w ramach GIMNAZJADY 2018 r. w piłce nożnej. Dziewczynki zdobyły VI miejsce, a chłopcy IV. Wszyscy zaprezentowali sportową postawę 🙂 

                                  

                                                                                                             Gratulujemy :

Turniej szachowy

 Dnia 26 kwietnia 2018 r. w strzybnickiej szkole podstawowej odbył się Turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Nasi uczniowie, codziennie grający w świetlicy, wzięli udział w zawodach. Jako najmłodsza grupa 7 latków dzielnie walczyła z uczniami klas drugich, trzecich, czwartych, piątych i szóstych punktując bardzo dobrze. Czworo maluszków zdobyło po 3 pkt w pięciu rozegranych turniejach .

                       

                                                                                                                  Gratulujemy 🙂

 


Nasi na EUROWEEK w Lądku Zdroju

Grupa naszych uczniów wraz z opiekunami udała się, na wpisany w tradycję  naszej szkoły wyjazd –  Euroweek do Lądka Zdroju. Tam, przez pięć dni, poznawali  kultury różnych narodów, „szlifowali” język angielski, nawiązywali przyjaźnie i poznawali urokliwe zakątki naszej ojczyzny.

                                    


Stypendia i nagrody dla naszych uczniów

Dnia 8 maja 2018 r. w tarnogórskim TCK miała miejsce uroczysta gala – Wręczenie Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Za wybitne osiągnięcia zostali nagrodzeni nasi uczniowie klasy IIa gimnazjum – Hanna Rokita, Alicja Wojtkowiak i Karolina Ślązak. Wyróżnienia wręczali  władze naszego miasta – Pan Burmistrz Arkadiusz Czech i Pani Burmistrz Jolanta Tuszyńska.
 Hania Rokita –  otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za wyniki sportowe w pływaniu w 2017 roku.

Zawiadomienie GIM nr 4 Hania Rokita Nagroda Burmistrza 2018

Alicja Wojtkowiak – otrzymała Stypendium Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za wyniki sportowe w pływaniu w 2017 roku

Zawiadomienie GIM nr 4 Alicja Wojtkowiak Stypendium Burmistrza 2018

Karolina Ślązak –otrzymała Stypendium Sportowe i Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za wyniki sportowe w jeździectwie.

                                                         

                                                                                                             Gratulujemy:)

Sukces Krzysia

W dniach 5-6.05.2018. uczeń klasy 1c –  Krzyś Huras wziął  udział w VI Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który odbył się  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na 45 dzieci w swojej kategorii wiekowej zajął 10 miejsce i zdobył IV kategorię szachową. Cała impreza skupiła 600 miłośników szachów.

 

                                                                                                                   Gratulujemy 🙂

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pt: „Między nami Gwarkami”

Dnia 26 marca 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „Między nami Gwarkami”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Tarnowskich Górach i zdobyli w nim zastępujące noty:
I MIEJSCE – praca plastyczna-Zuzanna Weps.
IV MIEJSCE– wyróżnienie– Eryk Haba i Jan Pogoda

                    

                                                                                                              Gratulujemy 🙂

 


I miejsce w konkursie z języka angielskiego

Dnia 4 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach nasz zespół uczniów wywalczył I miejsce w IV Potyczkach Językowych z języka angielskiego.

                                                                

                                                                                            Gratulujemy 🙂

 


I miejsce w konkursie z języka niemieckiego

Dnia 5 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły powielili sukces z wczorajszego dnia i również zdobyli I miejsce w IV Potyczkach Językowych z języka niemieckiego, które odbyły się w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

                 

                                                                                                               Gratulujemy 🙂

Brawo dziewczyny 🙂

Dnia 5 kwietnia 2018 r. drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce w Gimnazjadzie w kategorii piłka ręczna.

                                                                        Gratulujemy 🙂


Brawo chłopaki 🙂

Dzisiaj, tj. 6 kwietnia 2018 r. drużyna chłopaków wywalczyła III miejsce w Gimnazjadzie w kategorii piłka ręczna.

                

         

                                                                                                                 Gratulujemy 🙂

Gimnazjada- Siatkówka

   Gimnazjaliści zaczęli zmagania sportowe w ramach GIMNAZJADY 2018 r. Organizatorem Siatkówki dla dziewcząt i chłopców była nasza szkoła. Zmaganiom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:
dziewczynki wywalczyły III miejsce, a chłopcy VI miejsce.

            

                                                                                                                   Gratulujemy 🙂

Co wiemy o naszym mieście?

Dnia 15 marca 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej, dla pierwszoklasistów. Najlepsi uczniowie z 1a i 1b!

                                             

                                                                                                     Gratulujemy 🙂

 


Wielkie sukcesy naszych pływaków 🙂

Rok 2017 był pasmem wielkich sukcesów naszych pływaków:
Alicja Wojtkowiak – sukces na Zawodach Pływackich w Rumunii 8-10 grudnia 2017:

Zawiadomienie SP8 Alicja Wojtkowiak Zawody Rumunia 2017

Hania Rokita – sukces na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 14-latków, które odbyły się 8-9 grudnia 2017 w Gliwicach.

Zawiadomienie SP8 Hanna Rokita MŚ 2017

Wojtek Ogrodnik – sukces na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 14-latków, które odbyły się 8-9 grudnia 2017 w Gliwicach.

Zawiadomienie SP8 Wojciech Ogrodnik MŚ 2017

Jakub Karpiński – sukces na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 14-latków, które odbyły się 8-9 grudnia 2017 w Gliwicach.

Zawiadomienie SP8 Jakub Karpiński MŚ 2017

Wiktoria Krusińska  – sukces na Mistrzostwach Śląska w pływaniu 14-latków, które odbyły się 8-9 grudnia 2017 w Gliwicach.

Zawiadomienie SP8 Wiktoria Krusińska MŚ 2017

                                   

                                                                                                                 Gratulujemy 🙂       

Gratulacje dla Zuzi i Lenki z kl.Ib 🙂

Uczennice z klasy 1b naszej szkoły, mogą poszczycić się wielkim sukcesem. Wraz z Panią Małgosią (wychowawcą) wzięły udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach (16.01.2018 r.).
                             Zosia Bąk – zdobyła pierwsze miejsce                        
                             Lenka Koperawyróżnienie

                                                                                                                                                                      Gratulujemy 🙂

 


Brawo pierwszaki:)

Dnia 5 grudnia 2017 r. w szkole w Reptach Śląskich odbył się Konkurs Gwary Śląskiej. Nasi wspaniali uczniowie klas pierwszych zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach:
1 miejsce w kategorii wiersz- Wiktor Stroba z klasy 1a z utworem „Pan Hilary”,
1 miejsce w kategorii śpiew duet: Zuzanna Weps i Eryk Haba z klasy 1 a z utworem „Karliku, Karliku”
  1 miejsce duet: Zofia Bąk i Igor Wachowiak z klasy 1 b z utworem „Karolinka”.

                                             

                                                                                                               Gratulujemy 🙂

 


Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach,  nasza szkoła może się poszczycić posiadaniem  „Zielonej pracowni” – Pracowni fizyko-chemiczno-ekologicznej przyjaznej uczniom.
Sala ta została wyposażona w nowoczesny sprzęt, mający na celu poszerzenie umiejętności wykorzystania technik multimedialnych i informacyjnych w edukacji, popularyzację nauk przyrodniczych, uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, uświadamianie ważności i jakości nauk przyrodniczych w życiu człowieka.
Uroczyste otwarcie, które miało miejsce dnia 21 listopada 2017 r., przybyli: Andrzej Pilot – prezes WFOŚiGW w Katowicach, Alina Konopka – Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia, Danuta Fleszar – Rada Dzielnicy Stare Tarnowice oraz Joanna Haba – przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.

                


Miejskie Zawody Sztafetowe

Dnia 20 października 2017 r. chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w Biegach Przełajowych z kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Spisali się wyśmienicie 🙂

                               

                                                  

                                                                                       Gratulujemy 🙂

 


Brąz w judo

Dnia 29 października 2017 roku w Gliwicach odbyły się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Jeden z naszych  uczniów – Olaf Lubos– zajął III miejsce.

                                                                

                                                                                                                            Gratulujemy:)

 Miejskie Zawody Sztafetowe

Dnia 20 października 2017 r. (piątek) chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w Biegach Przełajowych z kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Spisali się wyśmienicie 🙂

      

                                                                                                                            Gratulujemy 🙂

Bieg Sedlaczka

Nasza szkoła co roku bierze udział w BIEGU SEDLACZKA , w tym roku NASI uczniowie zdobyli drużynowo I MIEJSCE!!!

             

            

            

             

 Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo GRATULUJEMY tak WIELKIEGO SUKCESU 🙂

 


                        w roku szkolnym 2016/2017:

 Zakończenie roku szkolnego i rozdanie nagród

Dzień 23 czerwca 2017 r. jest jedyny w swoim rodzaju – to czas, na który czekają z utęsknieniem wszyscy uczniowie – Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Przydzielono stypendia naukowe i za sukcesy sportowe:
 • za osiągnięcia w nauce – Julia Klyta klasa IIa i Szymon Dulak klasa Ia,
 • za osiągnięcia w sporcie – Alicja Wojtkowiak klasa Ia, Martyna Żbik klasa IIa, Jakub Haba klasa IIIa.
  Przyznano następujące statuetki:
 • Absolwent Roku – Maciej Gąsior klasa IIIa,
 • Sportowiec Roku (dziweczyna) – Julia Chmielewska klasa IIa,
 • Sportowiec Roku (chłopak) – Dominik Lemke klasa IIIa,
 • Artysta Roku – Wiktoria Komora klasa IIa,
 • Metamorfoza Roku – Olaf Lubos klasa IIb.
                                                                                                             Gratulujemy:)

  Wielkie i znaczące sukcesy naszych PŁYWAKÓW:

                                                              

                                                                                                                              Gratulujemy:)

Gimnazjada – rozdanie nagród

Dnia 20 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 Sportowym miało miejsce wręczenie nagród – Gimnazjada 2017:
 • dziewczynki wywalczyły II miejsce,
 • chłopcy zdobyli III miejsce,
 • klasyfikacja generalna (dziewczynki+chłopcy) po 20 konkurencjach wywalczyliśmy IV miejsce.
                                                            

                                                 

                                

                         

                               

                                                           

                                              

                                                                                                                              Gratulujemy 🙂

Wyniki Gimnazjady:

W VIII Mistrzostwach Gimnazjów o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła zdobyła następujące miejsca:

Gimnazjada – wyniki końcwe


Wygrana w Eko-turnieju

Dnia 12 czerwca 2017 r. drużyna dziewczyn w składzie Julia Cmielewska, Ania Misiek i Martyna Żbik z klasy IIa naszego gimnazjum wywalczyła I  miejsce w VIII Sportowym Eko-turnieju, który odbył się w Tarnogórskim Centrum Kultury. Organizatorem turnieju  był Urząd Miejski w Tarnowskich Górach w ramach realizacji Rocznego Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Tarnowskie Góry.

                                                               

                                                                                                         Gratulujemy:)

Gimnazjada – tenis stołowy

Dzisiaj, tj. 7 czerwca 2017 r. reprezentacja naszego gimnazjum zajęła VI miejsce w rozgrywkach w tenisie stołowym – Gratulujemy dziewczynkom i chłopcom – wiemy, że musimy jeszcze potrenować 🙂

                                                       

                           


Gimnazjada – lekkoatletyka

Dnia 6 czerwca 2017 r. nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce w lekkoatletyce w ramach Gimnazjady :), chłopcy natomiast zajęli VI miejsce  🙂

                                                                                   

                                                                                                                                  Gratulujemy:)

 

Gimnazjada – biegi przełajowe

Dnia 22 maja 2017 r. w Parku Kamiliańskim odbyły się ,w ramach Gimnazjady, zawody z biegów przełajowych. Drużyna naszych dziewczyn zdobyła II miejsce, a chłopcy zajęli VI lokatę (ale walczyli dzielnie ? ).

                        

                                                                                                                                 Gratulujemy 🙂

Poezja i Julia

Znowu głośno o Julii Klycie z klasy IIa – tym razem wzięła w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Nagrodzone utwory literackie zostaną opublikowane w 26. już książce pokonkursowej „Do świata dziecka wchodzi się boso” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.
Jury uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności tekstu, literackości pomysłu i ujawnionego talentu autora, wyłoniła 126 Laureatów ze szkół polskich i 32 ze szkół polonijnych , wyróżniła zaś  279 uczniów z naszego kraju i 33 polonijnych –   w czterech grupach wiekowych:
 • klasy I – IV szkoły podstawowej,
 • klasy V – VI szkoły podstawowej,
 • klasy I – III gimnazjum,
 • klasy I – III szkół ponadgimnazjalnych
Julia otrzymała wyróżnienie za wiersz pt.: 〈 „Wśród zawiasów…”〉

                                                           

                      

                      

                                                                                                                          Gratulujemy:)

NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FILMOWEGO ,,FILMOWE ODSŁONY HISTORII”
Wiktoria Komora i Julia Rogowska uczennice klasy IIa oraz Krzysztof Ordoń uczeń klasy IIIa,  zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego, którego inspiracją były filmy historyczne. Wiktoria zajęła I miejsce malując obraz inspirowany filmem ,,300″, Julia zajęła II miejsce obrazem ukazującym film ,,Gladiator”, a Krzysiu zdobył III miejsce za wykonanie plakatu o filmie ,,300″. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się dnia 25.04.2017 r. w Rybniku.

        

Uczniowie Ci zostali uhonorowani miejscem na naszej gazetce TALENTÓW

                 

                                                                                                                          Gratulujemy:)

Pływacy triumfują:)

Nasi „pływacy” nie dali szans na wygraną i zajęli I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców w VIII Mistrzostwach Gimnazjów o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.     
                                                       
       
                                                                                                                              Gratulujemy 🙂

Wygraliśmy pracownię fizyko – chemiczną 🙂

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na projekt Zielonej Pracowni i jako jedna z dwóch tarnogórskich szkół, staliśmy się laureatami konkursu i otrzymamy fundusze na nową  pracownię fizyko-chemiczną.

                          

Zielona Pracownia _Projekt 2017 – podsumowanie konkursu

                           


Julia na talent

Osiągnięcia „pisarskie” Julii Klyty zostały przedstawione w stałym szkolnym kąciku pod nazwą MAM TALENT, gdzie prezentujemy osiągnięcia naszych zdolnych uczniów.

                                                       

                                                                   Gratulujemy:)

Stawiamy na samorządność naszych uczniów 🙂

Nasi przedstawiciele SU wraz z opiekunem wzięli udział w VIII Zlocie Samorządów Uczniowskich w Katowicach. Celem tegorocznej edycji było zwiększenie świadomości oraz pogłębienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat zasad zdrowego i aktywnego trybu życia.
Nieodzownym elementem takich spotkań jest nawiązywanie współpracy pomiędzy samorządami uczniowskimi oraz dzielenie się przykładami dobrych praktyk szkolnych.

          


Podium dla chłopaków

Nasi uczniowie zajęli III miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Lublińcu.

                                                          

                                                                                                              Gratulujemy:)

Brawo Mateusz:)

Karateka Mateusz Mrachacz– uczeń kl. Ib zdobył uczestniczy w wielu zawodach i turniejach karate, między innymi w Mistrzostwach Śląska Seniorów, Juniorów i Młodzików.     

                                                 

                                                                                                    Gratulujemy:)

„Pływacy” triumfują

Podczas XXII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Berlinie Hania Rokita wygrała stylem klasycznym na 50 m i zajęła trzecie miejsce na 100 m również stylem klasycznym.

                                                  

                                                                                                           Gratulujemy 🙂

BRAWO DZIEWCZYNY 🙂

Wczoraj chłopcy, a dzisiaj dziewczyny wywalczyły  II miejsce VIII Gimnazjadzie w piłce ręcznej – jak tu nie pękać z dumy ?  

                               

                                                                                                                Gratulujemy 🙂

 Sukces Julii i Krzysia

Dzień 15 lutego 2017 r. był dla uczniów naszej szkoły sukcesem, ponieważ w Krupskim Młynie – Julia Klyta i Krzysiu Ordoń otrzymali nagrody w podsumowaniu konkursu  pt.  XVI Powiatowy Konkurs Artystyczny „Gimnazjalne Rozmaitości” pn. „Jesienne nastroje”. Zadaniem uczestników konkursu było m.in. wykonanie dowolną techniką szalika, który chroniłby przed jesiennym chłodem lub zdjęcia – przedstawiającego jesień albo skojarzenia związane z tą porą roku (warunek konieczny – na fotografii musiał się znaleźć parasol). W bibliotece w godzinach jej otwarcia można  podziwiać  prace nie tylko naszych gimnazjalistów na pokonkursowej wystawie fotografii oraz prac plastycznych.

                               

                                                                                                       Gratulujemy 🙂

Brawo „pływacy”

Nasi uczniowie klasy Ia Jakub Karpiński, Wiktoria Krusińska, Wojciech Ogrodnik, Hanna Rokita, Igor Swojnóg, Alicja Wojtkowiak to wspaniali pływacy – nie sposób wymienić ich wszystkich sukcesów, dlatego zachęcamy do odwiedzin Facebooka MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.

                                                

                                                                                                                             GRATULUJEMY 🙂


 

Ogólnopolski sukces Julii Klyty

Julia, uczennica klasy IIa naszego gimnazjum zdobyła I miejsce
w
VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim:
To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości pod patronatem
ks. prof. J. Szymika i honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
     

Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, któremu przewodniczył Poeta, ks. prof. Jerzy Szymik, po przeczytaniu ponad 80 zestawów wierszy, opowiadań i esejów poświęconych problematyce wartości, przyznało 33 nagrody we wszystkich kategoriach konkursowych.

                                      

                                                                                                   GRATULACJE 🙂


 

Sukces naszych uczniów 🙂

MARTA I WIKTORIA WYGRAŁY W KONKURSIE O STANIE WOJENNYM.
Dnia 3 marca 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum zostali zaproszeni na podsumowanie miejskiego konkursu historycznego o stanie wojennym w Polsce. Jak się  okazało –  I miejsce zajęła MARTA MOL z klasy I, a III miejsce WIKTORIA KOMORA z klasy II . Prace konkursowe napisało 5 uczniów naszej szkoły.

DSC_1620 DSC_1627

                                           DSC_1624

                                                                                                                 GRATULACJE 🙂


 GIMNAZJADA w siatkówce 2017 r.

W dnach 22, 23 lutego 2017 r. nasze gimnazjum było organizatorem Gimnazjady 2017 r. w siatkówce dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w tarnogórskiej Hali Sportowej , a zaproszone zostały wszystkie gimnazja z Tarnowskich Gór. Po wyrównanej walce zdobyliśmy V miejsce dziewczyny i IV miejsce chłopcy.

                                                      

                                                                                                       GRATULUJEMY 🙂

 


Mistrzostwa we wspinaczce

Nasi uczniowie wzięli udział w VIII Mistrzostwach Gimnazjów we wspinaczce o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Dziewczynki zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce.

                                  IMG_6483  

                                                                                                         GRATULUJEMY 🙂

                             MEDIA O NAS:

     

                                   

 


Mistrzostwa w squashu

Dnia 28.11.2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w VIII Mistrzostwach Gimnazjów w squash o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry W kategorii dziewcząt zajęliśmy V miejsce, a w kategorii chłopców IV miejsce. GRATULUJEMY 🙂

                                                                       

                                              


Rekord Polski Wojtka Ogrodnika

„Trenuj tak długo i wytrwale, aż twoi idole staną się twoimi rywalami”…
Wojtek Ogrodnik – uczeń naszego gimnazjum wynikiem 26.72 zwyciężył w głównej konkurencji zawodów w Lublinie  pobijając jednocześnie poprzedni 7-letni rekord kraju o ponad pół sekundy . Na tym poziomie rywalizacji stanowi niesamowity , a nawet można powiedzieć kosmiczny wyczyn!!!. Wojtek stał się tym samym pierwszym Polakiem, który mając tyle lat  przełamał barierę 27 sekund na 50 m stylem motylkowym.

                                                     

                                        WIELKIE GRATULACJE!!!


Rekord Polski pobity przez Alicję Wojtkowiak!!!!

Alicja ustanowiła nowy rekord Polski wśród juniorek 13-letnich, do którego doszło podczas zawodów Grand Prix Polski w Poznaniu w dniach 19 i 20 listopada 2016 r. Alicja jako pierwsza w historii przełamała barierę 1 minuty i 12 sekund. Dystans 100 m stylem klasycznym pokonała w czasie 1:11:84. Popłynęła o ponad pół sekundy szybciej, niż podczas międzywojewódzkich drużynowych mistrzostw młodzików, które odbyły się w czerwcu tego roku w Bochni.   Uczennica klasy I a należy do naszych WIELKICH „pływaków”:)

                                                       

                                                                GRATULUJEMY!!!

Koncert piosenek patriotycznych

Dnia 16.11.2016 r. uczennice kl. 2a Wiktoria Komora i Martyna Żbik przepięknie zaprezentowały się w przedstawieniu poświęconym piosenkom patriotycznym. Widowisko muzyczne zostało przygotowane i wystawione w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. GRATULUJEMY 🙂

img_6033       img_6038       img_6044


III miejsce w BIEGU SEDLACZKA 🙂

Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Biegu Sedlaczaka, który odbył się 10 września 2016r.

                   

                   

                                                   

                                                    GRATULUJEMY 🙂


 Sukces naszych pływaków na V Ogólnopolskim Mityngu Pływackim 🙂

W tarnogórskim Parku Wodnym – 8 października 2016r. –  odbyła się jedna ze sztandarowych imprez sportowych w mieście V Ogólnopolski Mityng Pływacki. W zawodach startowali między innymi MKS Park Wodny, którego zawodnikami są również uczniowie naszego gimnazjum – Jakub Karpiński, Wiktoria Krusińska, Wojciech Ogrodnik, Hanna Rokita, Igor Swojnóg i Alicja Wojtkowiak. Czterech reprezentantów klubu zakwalifikowało się do kadry narodowej juniorów młodszych Alicja Wojtkowiak, Jakub Karpiński, Wojciech Ogrodnik, Igor Swojnóg.

                                               

                                                     GRATULUJEMY 🙂

                         Sukcesy  w roku szkolnym 2015/206 :

Konkurs plastyczny p.t „600-lecie Parafii Św. Marcina”  –  I miejsce:  Martyna Żbik

Wojewódzki Konkurs Historyczny                                      –  II miejsce: Sonia Kołodziej

Udział uczniów w konkursie z WOS  wiedzy o Sejmie

Potyczki językowe w drodze na egzamin gimnazjalny     –  III miejsce: Eryk Sobuś, Maria
                                                                                                                                                              Dziedzic ,                                                ( język angielski)                          Sebastian Gralla, Sebastian Lendzioszek

VI Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej              –  wyróżnienie: Maria Dziedzic

Udział uczniów w konkursie z wiedzy o języku angielskim oraz Beatelsów „English tor Gecks”

Udział uczniów w Debacie Oxfordzkiej

Potyczki językowe w drodze na egzamin gimnazjalny    – II miejsce: Joanna Kowalska, Anita język niemiecki)                                                                                   Drąg,   Alicja Kuklińska

Zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w olimpiadzie

z języka niemieckiego                                                             –  Joanna Kowalska  

Udział uczniów w kilkudniowych warsztatach językowych – Euroweck

Miejski Konkurs o Janie Pawle II w kategorii muzycznej  –  II miejsce: Maria Dziedzic

Laureaci Miejskiego Konkursu o Janie Pawle II                  –  Mateusz Stręk, Oliwia Frej, Anita 

                                                                                                                               Drąg

Udział w Konkursie Czytelniczym „Mój bestseller”          –    Joanna Kowalska, Agata Langoś,      .                                                                                                                                  Alicja Podobińska

Udział uczniów w Turnieju Counter Strike w Bytomiu

Udział uczniów we współzawodnictwie gimnazjalistów powiatu tarnogórskiego pod hasłem „Rozegraj swoje miasto”

Miejski konkurs p.t. „Moje miasto,mój region, mój Śląsk”III miejsce: Miłosz Siwulec

Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry  VII GIMNAZJADA w kategoriach:

squashIII miejsce dziewczynki,  III miejsce chłopcy

–  bieg na 100 m indywidualnieII miejsce Agata Langoś

–  sztafeta szwedzka                  – III miejsce chłpoców

pływanie                                – II miejsce: Marta Duszyńska, Wiktoria Krośnicka, Faustyna  Gomuła

   GRATULUJEMY 🙂                 Znalezione obrazy dla zapytania obrazki darmowe do pobrania konkursy