Projekt „Jeżech stond” w SP8 :)

Uczniowie klas starszych naszej szkoły, za sprawą absolwentki SP8 i uczennicy II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, będą mieli okazję wziąć udział w projekcie społecznym dotyczącym Śląska – „JEŻECH STOND” 🙂

Tarnowskie Góry kuszą turystów. Obiekty UNESCO i długa lista atrakcji -  Wiadomości

Informacja o projekcie:

Jeżech stond – uczniowie „Stasia” przygotowują reportaż! 🎬🎥📽
Nie brakuje im chęci i kreatywności. Swoje pomysły i lokalne przywiązanie przekuwają na gotowe projekty. Odczarowują stereotyp kopalnianego regionu. W prowadzonej działalności są skuteczniejsi od niejednej inicjatywy. O kim mowa? O śląskich artystach pokazujących, że lokalny sentyment może być powodem do dumy. Uczniowie tarnogórskiego „Stasia” – II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach realizują właśnie projekt „Jeżech stond”. W reportażu, który ma pokazać, że odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością, wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga.

Wielu kreatorów kultury postanawia się spełniać w miejscowych projektach. Do jednego z nich należy inicjatywa uczniów tarnogórskiego „Staszica” – „Jeżech stond”. Projekt, przy współpracy z artystami, chce pokazać, że owa odmienność Ślązaków nie jest przywarą, a dodatkową wartością! W reportażu, zaproszeni przez licealistów goście opowiedzą o ludziach, kulturze i samym Śląsku. Wśród nich znajdują się osoby powiązane z naszym miastem. W filmie wystąpią: Justyna Święs, Kaja Klimek, Krzysztof Respondek, Magda Nowaczewska oraz Mikołaj Wilga.

Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi chcą pokazać, że region, z którego się wywodzimy znacząco wpływa na to kim jesteśmy i co tworzymy! Akcentują to również miejsca wybrane do nagrań. Wśród lokalizacji znajdziemy II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach, Slow Kreatywną Kofeinę, Galerię Inny Śląsk oraz wiele innych znanych i lubianych przez Ślązaków miejsc.